Redefining Darkness Records
CONCRETE ICON - Reign of Anguish MMXXII CD
CONCRETE ICON - Reign of Anguish MMXXII CD
Zapas wyczerpany
Nie można załadować gotowości do odbioru
”Dziesięć lat temu, w 2012 roku, wydaliśmy naszą pierwszą EP-kę Where The Horns Reign, która była limitowana do 100 kopii na pro cdr za pośrednictwem digipaku w małej wytwórni z Hiszpanii. Nie poświęciliśmy zbyt wiele czasu na analizę brzmienia EP, które naszym zdaniem było dobre i byliśmy po prostu podekscytowani, że możemy ją wydać w jakiejś formie, ponieważ w końcu mieliśmy, jak nam się wydawało, solidny skład. W tym momencie graliśmy jako zgrany zespół przez 3 lata.
Później w tym samym roku skład zaczął się ponownie rozpadać, gdy odszedł pierwszy perkusista. Na szczęście udało nam się szybko rozwiązać ten problem i zaczęliśmy próby do naszego debiutanckiego albumu. Około jesieni odszedł również nasz główny gitarzysta i znowu mieliśmy szczęście, ponieważ wystarczyło wykonać jeden telefon, a sytuacja została rozwiązana i ruszyliśmy dalej. Album zaczął się ładnie układać z nowymi chłopakami w składzie i gdy tylko nadszedł 2013 rok, byliśmy gotowi, aby wejść do studia. Wtedy myśleliśmy, że mamy harmonogram, więc gdy tylko nagrania były gotowe, dość szybko je zmiksowaliśmy i przekazaliśmy naszej ówczesnej szwedzkiej wytwórni.
W tamtym czasie nasz proces przebiegał bardzo szybko, nie pozostawiając miejsca na wątpliwości.
Okładkę albumu wykonała osoba blisko związana z zespołem, a układem zajęliśmy się my, bez żadnych umiejętności. Album zatytułowany Perennial Anguish, wydany w 2013 r. również w formie pro cdr bez właściwej książeczki, tylko z kartą, co było trochę rozczarowujące, ale jak już wcześniej wspomniałem, byliśmy podekscytowani, że po prostu go wydaliśmy i nie mieliśmy czasu do stracenia na szukanie wytwórni. Z czasem wielokrotnie łapaliśmy się na tym, że powinniśmy poświęcić więcej czasu na miks albumu niż wtedy. Więc kiedy pojawiła się okazja z naszą obecną wytwórnią Redefining Darkness, aby w końcu zaprezentować te wczesne wydawnictwa szerszej publiczności w formie, na jaką zasługują, oczywiście z niej skorzystaliśmy! Pasuje, że to oznacza 10-lecie obu wydawnictw!
Nasz gość ze studia, Artturi, zdołał odkopać wszystkie stare pliki z ich starożytnych krypt i zremiksować te stare trupy. Muszę powiedzieć, że brzmią tak, jak powinny brzmieć za pierwszym razem, ale hej, byliśmy wtedy młodzi i niecierpliwi (przynajmniej ja haha). Tak więc niniejszym prezentujemy świeże wersje starych nagrań Where The Horns Reign EP i albumu Perennial Anguish pod nowym tytułem Reign Of Anguish MMXXII. Nowe dźwięki, nowe grafiki, stare piosenki! Mam nadzieję, że spodoba się Wam to wydanie tak samo, jak nam!
Udział
